top of page

Temaauktioner
& samlingar

Har du något som kan passa våra uppskattade temaauktioner eller sitter du med en intressant samling? Låt oss göra det till en höjdpunkt och få bättre betalt för dina föremål!

Skicka in din förfrågan via vårt värderingsformulär eller läs mer om hur du säljer hos oss.

Vi anordnar varje år en mängd temaauktioner. Här på sidan hittar du ett kalendarium över kommande auktioner. Om du har något föremål som skulle passa våra kommande teman får du gärna kontakta oss med en värderingsförfrågan

Utöver att temaauktionerna ofta lockar ett större intresse så marknadsförs de också extra mycket via Auctionet och oss, bland annat genom en plats på förstasidan, nyhetsbrev till alla registrerade kunder och via sökord.

Sitter du med en intressant samling? Vår erfarenhet är att samlingar attraherar samlare. Vi är väldigt nyfikna på vad just du har så tveka inte att kontakta oss för en inledande dialog. Vi försöker som alltid besvara förfrågningar inom 24 timmar helgfri vardag.

DSC_6144 kopiera.jpg

RETROGODS

 JULI

Sommarauktion med keramiska föremål för den retro-frälsta!

SOL & GLAS

 KLUBBADES 29  AUGUSTI

Sensommarauktion med gnistrande föremål från alla glassiga formgivare du älskar!

DSC_4608 (kopia)2.jpg
DSC_1882 kopieraRETUSCH BIG.jpg

UTVALDA

 KLUBBADES 24 SEPTEMBER

Vi samlar våra favoriter i en utvald auktion av spännande och exklusiv design.

KERAMIK

 OKTOBER

I vårt tema med keramik bjuder vi på en resa från 1900-talets början till samtiden, med fokus på nordisk keramik.

DSC_0739.JPG
DSC_3745.JPG

LISA LARSON

 NOVEMBER

Lisa behöver knappast någon introduktion! Auktionen bjuder på en mängd välkända ansikten.

bottom of page